Εκδήλωση Βράβευσης EUSO 2014

Το Σάββατο 21 Ιανουαρίου στις 10:30 πραγματοποιήθηκε η εκδήλωση βράβευσης των μαθητών και των σχολείων Κορινθίας και Αργολίδας που έλαβαν μέρος στον τοπικό διαγωνισμό Φυσικών Επιστημών EUSO2014. Στην εκδήλωση παρέστησαν ο Διευθυντής Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Κορινθίας κ.Β.Σαμαράς, διευθυντές και εκπαιδευτικοί των σχολικών μονάδων Κορινθίας και Αργολίδας, μαθητές και γονείς.

Στην εκδήλωση που διοργανώθηκε από το Σχολικό Σύμβουλο ΠΕ04 Αργολίδας-Κορινθίας κ. Γιώργο Κατσιγιάννη και το ΕΚΦΕ Κορινθίας απονεμήθηκαν βραβεία στις δύο πρώτες ομάδες της Κορινθίας, την πρώτη ομάδα της Αργολίδας και έπαινοι σε όλους τους συμμετέχοντες.

Οι βραβευθέντες θα εκπροσωπήσουν τους Νομούς Κορινθίας και Αργολίδας στον πανελλήνιο προκριματικό διαγωνισμό.

Στα πλαίσια της εκδήλωσης ο διακεκριμένος φυσικός κ. Γάτσιος Ιωάννης παρουσίασε για άλλη μια χρονιά εντυπωσιακά πειράματα Φυσικής με αυτοσχέδιες συσκευές ενθουσιάζοντας το κοινό.

Συγχαρητήρια σε όλους τους μαθητές που συμμετείχαν στον τοπικό διαγωνισμό EUSO 2014 και σε όλους τους εκπαιδευτικούς που εργάστηκαν για την πραγματοποίηση του!